Kadın girişimciler KOSGEB üzerinden kuracakları yeni iş yerleri amacıyla başka girişimcilere göre 10.000 TL daha avantajlı olarak yararlanmaktadır.
2009 seneının başında oluşturulan planlama ile yeni açacağınız iş yeri amacıyla 50.000 TL değil, eğer bu içeriği sonuna kadar dikkatli bir şekilde okur iseniz 60.000 TL hem de 370.000 TL kadar hibe alabilirsiniz.
Bu dev avantajın detaylarına girmeden evvelce lütfen aklınıza takılan tüm soruları bizlere çekinmeden sora bileceğinizi unutmayınız!

Kadın Girişimcilere Devlet Desteği 2020 de KOSGEB’den
KOSGEB tüm yeni iş yeri kuracak olan girişimciler amacıyla bir destek uygulaması oluşturdu. Bu destek uygulamanının adı daha evvelceleri ” Girişimcilik Destek Programı ” olarak da bilinmektedir.
Şu an amacıyla bu uygulamanın adı ” Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ” olarak yer almaktadır. Program genel olarak yeni işletme kuracaklara hibe vermek adına kurulmuştur.
Program kendi amacıyla de 2 destek uygulamanına ayrılmaktadır. Doğal olarak yeni iş yeri kuracaklar amacıyla vereceği hibe miktarı da tekrar 2 şekilde verilmektedir.
Bu alt uygulamanın isimleri ise şunlardır.

Geleneksel Girişimci Desteği => 60.000 TL kadar hibe
İleri Girişimci Desteği => 225.000 TL hibe
Kadın girişimciler bu her iki uygulama’dan başka girişimcilere göre en az 10.000 TL daha avantajlı bir şekilde yararlanarak iş yeri kurabilmektedirler.
Şimdi gelin dilerseniz bu her iki uygulamanın sizlere sağlamış bulunduğu avantajlı imkanlarından her bireyin anlaşabileceği şekilde anlatımına geçelim.

1- Geleneksel Girişimci Desteği
İlk olarak 10.000 TL daha çok bir şekilde hibe alabileceğiniz destek uygulaması olan ” Geleneksel Girişimci Desteği ” uygulamanından sizlere bahsedeceğim.
Bu uygulama daha evvelceleri iş yeri kuracaklara almış oldukları yeri makine ve işletme giderleri ( kira, işçi ) amacıyla hibe veriyordur.
Önceleri bu uygulamanın en kötü yanı almış bulunduğunuz makineleri en az 2 sene kullanmak zorundaydınız. Şimdi ise bu koşul kalktı.
Artık yalnızca açılış giderleriniz ve çalıştırmış bulunduğunuz işlerin prim ödemlerine göre hibe alabilmekte siniz.
Programdan yararlanmak amacıyla iş fikrinizin ilk olarak KOSGEB Desteklenen Sektörler ortamında yer alması ve Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanız yeterli olacaktır.
Gelin şimdi ilk olarak sizler amacıyla verdiği bu destek uygulamanın bir tablosuna göz atalım. Sonrasın da ise sizlere en anlaşılır şekilde bunun anlatımını yapayım.