Herkese merhaba, bu yazımızda kolay ve kolay şekilde kara dumanlı göz makyajını nasıl yaparsınız? sorusunun cevabını bulacaksınız.
Buğulu göz makyajı diye adlandırılan bu makyaj tipi amacıyla göz kalemi ve göz farı kullanarak çarpıcı bir manzara elde edebilirsiniz. Özellikle kara ve koyu tonlar kullanarak oluşturulan dumanlı göz makyajını gözünüzde lüzumlu kontrastı yarattığınız prosese dilediğiniz renkleri kullanarak yapabilirsiniz.

İlk olarak kara dumanlı göz makyajı yapabilmek amacıyla gereksiniminiz olan asli makyaj malzemeleri sıralayalım;

Siyah göz kalemi
Siyah Far
Far Bazı ya da Kapatıcı (Concealer)
Kahverengi far (Sıcak ya da soğuk alt tonlu, geçiş yapabilmek amacıyla)
Far karıştırma fırçası (Blending)
Oval far göz fırçası

Öncelikle kara göz kalemi kullanarak göz kapağımızın bütününe göz kalemi işlemi yapıp oval fırçamızla yeterince dağıtıyoruz. Kullandığımız kalemi ile göz içimize çekim işlemi yapıyoruz ama unutmamalısınız buğulu bir makyaj olması amacıyla katiyen onu o şekilde işlemi bitirip bırakmıyoruz.

Göz içimize yapılan işlem ile sürdüğümüz kalemi oval fırçamızla kirpik diplerimizin içine ve dışına doğru dağıtıyoruz… Kalemle işimiz bittikten sonra bırakıyoruz ve kahverengi far işlemini yapmaya geçiyoruz. Kalemimizi dağıttığımız hat bölgesine (crease) farımını uyguluyoruz.

Geçişi tamamiyle yumuşatmak amacıyla oldukça kalemin karalığını ve farımızın tonunu birbirine iyice karıştırıyoruz. Kullandığımız kahverengi farımızı aynı şekilde ufak bir fırçayla (oval) alt kirpik diplerimize geçip karalığı orada da yalnız bırakmıyoruz. Bu şekilde uyguladığınızda natural buğulu bir göz elde elde etmiş olursunuz. Hem de daha yoğun bir manzara istiyorum derseniz sürdüğünüz kara kalemin üstüne yeniden yoğun kara bir farda geçebilirsiniz.