2021 de İlkbahar ve Yaz Paris Moda Haftası Organizasyonları: Acaba Kaldığı Yerden Devam Edecek mi dersiniz ?
Dünya çapında bütün organizasyonları etkileyen Pandemi krizini moda aleminde da planları bozdu. Normalleşmenin ardındannda ara verdiği defileler Eylül ayında yine dönüş yapıyor. Moda dünyası Eylül de gerçekleştirilecek organizasyonlar serisine çoktan hazır bile. “Fédération de la Haute Couture et de la Mode” yaptığı açıklamasında Paris Moda Haftası organizasyonlarının, 28 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında moda sempatizanları ile buluşmaya hazırlanıyor.. 2021 İlkbahar / Yaz Paris Moda Haftası Salgın öncesindeki rutinin seyrine dönerek, kaldığı yerden devam edecek. Fakat Bütün Önlemlerin Alınmasına rağmen salgın’ın devam edeceği ve tehlikesi Düşünülerek, önlemler en üst düzeyde tutulmaya çalışılacak.. Planlandığı gibi programına kaldığı yerden sürecek olan Paris Moda Haftası Organizasyonları ile 2021 İlkbahar – Yaz koleksiyonları sunulacak. Katılımcıları konusu ile ilgili görüşmelerin devam ettiği belirti edilen hafta programı, Avrupa’nın onaylanan ilk takvimi oldu.

Paris Moda Haftası

Pandemi döneminde yaşanan belirsizlikler birtakım markaların moda takvimi haricinde programlar yapmalarına yol açmıştı. Bu amaçla Gucci, pandemi ardından yenidünyada geleneksel moda takvimine uymayacağı şeklinde açıklama yapmıştı. ve, Burberry de 2021 Yaz koleksiyonunu değişik bir programla sergileyeceğini belirtmişti. Eylül ayında, açık havada ve izleyicisiz bir organizasyon gerçekletireceğini bildiren Burberry gibi Christian Dior da 22 Temmuz’da moda severlerle bir araya geliyor. Christian Dior’un buluşması ise dijital ortamlarda yayınlanacak bir gösteri aracılığı ile gerçekleştirilmesi planlanıyor.

2021 İlkbahar/Yaz Paris Moda Haftası etkinliklerinin ayrıntıları şimdilik netleşmese de otoriteler, moda haftalarının izleyicisiz programlarla yapılma olasılığını gerektiğince ön planda tutuyor.. Bunun yanısıra detaylı markalar doğrulusunda tespit edilen değişik çözümler de programa dahil edilebilir. Bu halde ‘Fashion Week’ olgusu podyumla dijital dünyasının birleştiği yeni bir normal Oluşturulabilir. Bu açıklamaları göz önüne bulundurunca moda haftalarının yeni konsepti ile bundan ileri normal arayışlarına devam edeceği meydana çıkmaktadır.