Yaz aylarının gelmesi ile makyajlarda da canlılık ön plana çıkmaya başlıyor. Bu yılın trendi capcanlı tonlarla sadeliği birleştiren tek renk ve ton farlar ! Üstelik bu trendi denemek de çok basit ve kolay!

Eskiden, dünyanın en ünlü modacıları bir araya gelir ve yeni Yaz sezonunun trendlerini oluşturdu. Ve tabi ki bu kozmetik sektörü açısından da hedefleri için geçerliydi. Yine dünyanın en büyük kozmetik marka isimleri ve marka ürün temsilcileri bir araya toplanır, yeni moda sezonunun makyaj renklerini ve trend olacak ürünlerini belirlerdi. Ancak devir değişti. Moda pazarında ne olup bitiyor tam bilemiyorum ama makyaj trendleri bundan sonra dünyaca ünlü make-up artistlerin ve Hollywood starlarının elinde.

Hollywood starlarının yer aldığı mükafat törenleri ve dünyaca ünlü moda defilelerinde karşımıza çıkan yalınlık akımının gerçekte yeni bir iddia meydana attığını söylememiz hatalı olmaz. Cildin natural ve sıhhatli görünmesi, no make up diye tanımladığımız makyajsız gibi görünen pürüzsüz, canlı, porselen bir cilt gerçekte kendi içersinde de ciddi bir iddia barındırıyor. Genellikle bahar aylarında taze bir manzara amacıyla, yoğun fondöten ve abartılı kontur programları konumunu cilde parlaklık kazandıran aydınlatıcı ve kapatıcı programları tercih etmek gerekiyor. Bu amaçla ince yapılı fondötenler, içersinde sim barındırmayan aydınlatıcı ya da açıcı bazlar kullanılabilir.